Scanstrut Black Anodized Aluminum Low-Profile Cable Seal f/Cables 4-9mm [DS-LP-21A-BLK]
Sale Sold out
Black Anodized Aluminum Low-Profile Cable Seal for Cables 4-9mm
The DS-LP-21A-BLK Low-Profile Cable Seal is engineered to effortlessly accommodate cables ranging from 4–9 mm (0.15"–0.35") and connectors up to Ø21mm (0.82"), ensuring a seamless and impact-resistant solution.
Premium Construction
Low-Profile Design
Watertight Installation
Effortless and Repeat Installations
Features:
  • The cable seal is black
  • IP68 Waterproof
  • Designed for 4–9mm cables (0.15"–0.35")
  • UV Resistant
  • Constructed from marine-grade aluminum
  • No messy sealant, ensuring a tidy finish
  • Simplified installation that saves you time and effort
  • Guaranteed 100% watertight seal